Tilmeldinger til Limfjords-Cup


Tilmeldingerne til årets Limfjords-cup tikker stadig ind. Listen ser foreløbig således ud, og det tegner igen til at blive en spændende turnering med hold fra mange lande.

 

U12 Drenge / Boys

Lemvig Basket 1 (DK)

Lemvig Basket 2 (DK)

Lokomotief Rijswijk (NL)

Basketball Leistungszentrum Berlin 1 (D)

Basketball Leistungszentrum Berlin 2 (D)

Celeritas Donar (NL)

Basket Zuiderkempen H&N (B)

TSV Reinbek (D)

Horsens BC (DK)

TMG (DK)

Virum BBK (DK)

ATTILA Basket (DK)

ASV Moabit (D)

 

U12 Piger / Girls

IUKS „Lider“ (POL)

Sadskevosy (CZ)

SC Rist Wedel (D)

Viby Basket (DK)

Eurosped Twente (NL)

Stevnsgade (DK)

 

U14 Drenge / Boys

Lemvig Basket (DK)

Lokomotief Rijswijk 1 (NL)

Lokomotief Rijswijk 2 (NL)

BV Hoofddorp (NL)

Basketball Leistungszentrum Berlin (D)

Celeritas Donar (NL)

UKS 14 (POL)

Basket Zuiderkempen H&N (B)

GSG Aarschot (B)

TSV Reinbek (D)

Næstved Basketball (DK)

ALBA (DK)

Basketteam Kortrijk (B)

Viby Basket 1 (DK)

Viby Basket 2 (DK)

ATTILA Basket (DK)

Team Kronjylland 1 (DK)

Team Kronjylland 2 (DK)

ASV Moabit (D)

 

U14 Piger / Girls

BV Hoofddorp (NL)

Celeritas Donar (NL)

Belfius Namur Capitale (B)

SBK Sadska (CZ)

SC Rist Wedel (D)

Lemvig Basket (DK)

Virum BBK (DK)

SCALA Hamburg (D)

Basketteam Kortrijk (B)

Viby Basket (DK)

ALBA (DK)

Eurosped Twente (NL)

Horsens IC (DK)

 

U16 Herrer / Boys

Lemvig Basket (DK)

Lokomotief Rijswijk (NL)

BV Hoofddorp (NL)

BMI Bloodhounds (DK)

Celeritas Donar (NL)

Basket Zuiderkempen H&N (B)

GSG Aarschot A (B)

GSG Aarschot B (B)

Musketiers Vremde (B)

Næstved Basketball 1 (DK)

Næstved Basketball 2 (DK)

Skt. Klemens (DK)

Virum BBK (DK)

VZW Duffel BBC (B)

ATTILA Basket (DK)

B71, Holstebro (DK)

 

U16 Damer / Girls

Lemvig Basket (DK)

Lokomotief Rijswijk (NL)

SSV Ettlingen (D)

Celeritas Donar (NL)

Belfius Namur Capitale (B)

Stredocesky (CZ)

SC Rist Wedel (D)

Basket Zuiderkempen H&N (B)

Næstved Basketball (DK)

Virum BBK (DK)

VZW Duffel BBC (B)

Basketteam Kortrijk (B)

Eurosped Twente (NL)

 

U18 Herrer / Boys

Lemvig Basket 1 (DK)

Lemvig Basket 2 (DK)

BV Hoofddorp (NL)

Santiago de Compostela (Chile)

Celeritas Donar (NL)

Basket Zuiderkempen H&N A (B)

Basket Zuiderkempen H&N B (B)

Musketiers Vremde (B)

Næstved Basketball (D)

Virum BBK (DK)

Zoebas (NL)

VZW Duffel BBC (B)

Jahn München (D)

Hjemly (DK)

ATTILA Basket (DK)

Roskilde BBC (DK)

ASV Moabit (D)

EVN (DK)

 

U18 Damer / Girls

Celeritas Donar 1 (NL)

Celeritas Donar 2 (NL)

Belfius Namur Capitale (B)

SC Rist Wedel (D)

Basket Zuiderkempen H&N (B)

Lyra Nila Nijlen (B)

G-CONS BITCHES (DK)

VZW Duffel BBC (B)

ATSV Stormarn Wild Wings (D)

Hjemly (DK)

Eurosped Twente (NL)

 

U20 Herrer / Boys

BMI Bloodhounds (DK)

BV Hoofddorp (NL)

VfL Lichtenrade (D)

Ahrensburger TSV (D)

North-German-Academy (D)

Turbine Hallig Hooge (D)

Basket Zuiderkempen H&N (B)

Zoebas 1 (NL)

Zoebas 2 (NL)

Viby Basket (DK)

ASV Moabit 1 (D)

ASV Moabit 2 (D)

Horsens IC (DK)

 

U20 Damer / Girls

Lemvig Basket (DK)

Basket Parker (CZ)

Næstved Basketball (DK)

Virum BBK (DK)

Zoebas (NL)

Eurosped Twente (NL)